Fizyoterapi Programı

FİZYOTERAPİ PROGRAMI

shmyoimg-7.jpg

Programın Tarihçesi: 2010-2011 yılında I.örgün öğretime; 2013-2014 eğitim-öğretim yılında II. örgün öğretime başlamıştır.

Programın Amacı: Programın amacı, hastalara uygulanan fizik tedavi uygulamalarını, fizik tedavi hekimi ve fizyoterapist denetiminde yapabilecek yeterli donanıma sahip nitelikli fizyoterapi teknikerleri yetiştirmektir.

Eğitimin İçeriği : Programda fizik tedavi yöntemleri ve prensipleri I-IV, Kineziyoloji ve Biyomekanik, Hidroterapi-Balneoterapi, Masaj,  Romatolojik hastalıklar, nörolojik hastalıklar gibi meslek derslerinin yanında anatomi, fizyoloji, temel bilgi teknolojileri, meslek etiği, enfeksiyon hastalıkları, güzel sanatlar gibi sosyal dersler ve  5İ temel  dersleri okutulmaktadır. Ders içi uygulamalar hastane, huzurevi, yaşlı bakım rehabilitasyon merkezleri, yaşlı gündüz merkezleri ve evde bakım hizmeti veren kuruluşlarda yapılmaktadır.

Mezuniyet Sonrası Çalışma Alanları: Fizyoterapi teknikerleri, kamu ve özel hastanelerin fizik tedavi ünitelerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, özel eğitim merkezlerinde, spor/sağlık merkezleri, spor kulüplerinde, huzurevlerinde, kaplıca/termal tesislerinde vs. çalışabilir.

Programın Kabul Koşulları: Programa TYT puanına göre öğrenci alınmaktadır.

 

Eklenme tarihi :7.10.2022 15:31:39
Son güncelleme : 14.09.2023 01:11:39