Radyoterapi Programı

RADYOTERAPİ

shmyoimg-10.jpg

Radyoterapi Programı’nın amacı, radyasyon onkologlarına yardımcı olabilecek ve radyasyon onkolojisi merkezlerinde çalışabilecek, ışın tedavisi ve simülasyon yapma bilgi ve becerisine sahip, nitelikli yardımcı sağlık personeli yetiştirmektir.

Akdeniz Üniversitesi Radyoterapi Programını farklı kılan en önemli etkenlerden biri de üstün teknik altyapısıdır. Akdeniz Üniversitesi, ülkemizin en önemli kanser tedavi merkezlerine sahiptir. Öğrencilerimiz eğitimleri süresince alacakları temel ve branş dersleri neticesinde, mezun olduklarında; tedavi alanlarının belirlenmesi ve tedavi pozisyonunun ayarlanması, radyoterapi cihazının çalıştırılması ve kullanılması, tedavi görecek hastalara radyoterapi uygulanması ve tedavi süresince hastanın durumunun kontrol edilmesi gibi görevleri yerine getirebilecektir. Ayrıca, öğrencilerimize Akdeniz Üniversitesi hastanelerinde mesleki uygulama imkanına sahiptir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize “Radyoterapi Teknikeri’’ unvanı verilmektedir. Bu programdan mezun Özel ya da devlet hastanelerinin ve tıp fakültelerinin Radyoterapi, Radyoloji ve Nükleer Tıp Bölümlerinde teşhis, tedavi ve planlama ünitelerinde çalışabilmektedirler.

Programın Kabul Koşulları:  Programa TYT puanına göre öğrenci alınmaktadır.

 

Eklenme tarihi :7.10.2022 15:32:21
Son güncelleme : 21.08.2023 21:46:05