Fizyoterapi Programı Öğrenme Çıktısı

1

Yazışmaları yapabilecek, temel tabloları hazırlayabilecek ve mesleki sunumları gerçekleştirebilecek düzeyde ofis programlarını kullanabilme becerisine sahip olmak.

 

2

Yabancı dili doğru kullanır. Mesleki alanın gerektirdiği yabancı dilde yazılmış teknik belgeleri okur, anlar ve alanlarının gerektirdiği düzeyde yabancı dili kullanarak yazılı ve sözlü iletişim kurar.

 

3

Türk dilinde Türkçe kelime, gramer, anlam ve yazma becerilerini bilir, Türkiye Cumhuriyeti tarihi ve Atatürkçü düşünce hakkında doğru bilgiler kazanır, Atatürk ilke ve İnkılapları doğrultusunda çağdaş düşünce oluşturur.

 

4

İnsan organizmasını oluşturan en temel yapı taşı olan hücreden başlayarak tüm organ ve sistemlerin temel işleyiş mekanizmaları ve bu mekanizmaların regülasyonu ile ilgili bilgilere sahip olur.

 

5

Mesleki alanın gerektirdiği temel fizik konularını anlar, Fizik Tedavide kullanılan yardımcı cihazların teknik özelliklerini ve yapısını bilir.

 

6

İnsan vücudunun genel anatomik yapısını bilir. 

 

7

İnsanlarla yeterli iletişim becerilerine sahip ve gelişime açık bireyler olurlar. Toplumsal, bilimsel ve mesleki etik değerlerin bilincinde olurlar.    

 

8

Profesyonel sağlık ekibi gelene kadar hasta ve yaralılara olay yerinde mevcut imkanlardan yararlanarak müdahalede bulunabilir.

 

9

Fizik Tedavi Yöntemlerini ve bunların uygulama prensiplerini bilir. Fizik Tedavide kullanılan cihazları bilir ve uygular, masaj uygulamaları hakkında bilgi sahibidir.

 

10

Romatizma ile ilgili kavramları bilir. Romatizmal hastalık tipleri ve insan vücuduna etkileri hakkında bilgi sahibidir.

 

11

Bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların yapısını ve bunların insan vücuduna etkilerini bilir.           

12

Temel kinezyoloji ve biyomekanik kavramlar ile hareket sistemi hastalıklarında kullanılan fizyoterapi yöntemleri ile ilgili bilgi sahibi olmak.

 

13

Fizyoterapi teknikerliğinin görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibidir. Mesleki etik kurallarını bilir.

 

14

Periferik ve santral sinir sistemi hastalıkları gibi Fizik tedavide en sık rastlanan nörolojik hastalıkları bilir ve bu hastalıklarda uygun fizyoterapi uygulamaları hakkında bilgi sahibidir.         

 

FİZYOTERAPİ PROGRAMI ÖĞRENME ÇIKTILARI

 

 

Eklenme tarihi :14.09.2023 15:18:21
Son güncelleme : 14.09.2023 15:18:21